تارنمای اعضای نهاد مقام معظم رهبری در دانشکده کشاورزی و دامپزشکی شیراز

چهل روز نماز

دوشنبه 3 آبان 1389 11:28

نویسنده : نهاد رهبری

درمانی برای عشق های .............!!!!!

گوهرشاد به فكر ساختن مسجدی در كنار بارگاه ملكوتی امام رضا (علیه السلام) افتاد
ساختمان مسجد شروع شد و گوهرشاد هر چند روز یك بار جهت سركشی به ساختمان،, به محوطه كار می‌آمد و دستورات لازم را به معماران و استادكاران می‌داد.
روزی برای سركشی ساختمان آمد، باد مختصری وزیدن گرفت،‌گوشه‌ی چادر خانم به وسیله‌ی باد كنار رفت، یكی از کارگران چهره او را دید و دلباخته آن زن شد.

جرأت اظهار نظر برای او نبود، دو سه روزی نگذشت كه کارگر بیچاره مریض شد و پرستاری جز مادر نداشت.طبیب  هم از علاج او عاجز شد. فرزند چاره‌ای ندید جز اینكه دردش را به مادر اظهار كند. مادر ، برای رفع این مشكل به بانو گوهرشاد مراجعه كرده و درد فرزندش را با او در میان گذاشت و گفت: اگر كاری نكنی تنها پسرم از دستم می‌رود.گوهرشاد به آن مادر دل سوخته گفت: ای مادر به خانه برو و سلام مرا به فرزندت برسان و بگو من حاضرم با تو ازدواج كنم، ولی شرطی را باید من رعایت كنم و شرطی را تو باید رعایت كنی. اما شرطی كه من باید رعایت كنم جدایی از شاهرخ میرزا است، اما شرطی كه تو باید مراعات كنی پرداختن مهریّه به من است و آن مهریه این است كه چهل شبانه روز در محراب زیر گنبد مسجد نماز بخوانی.
مادر به خانه برگشت و تمام مسائل را با پسر خود در میان گذاشت، پسر از شدت تعجب خیره شد و از این خبر آن چنان شادمان شد كه به زودی از بستر رنج برخاست و با كمال اشتیاق قبول كرد كه این مهریه را انجام دهد و پیش خود گفت: چهل روز كه چیزی نیست اگر چند سال به من پیشنهاد می‌شد حاضر به اجرای آن بودم.
در هر صورت به محراب مسجد رفت و چهل شبانه روز در آنجا نماز خواند به این امید كه به وصال گوهرشاد برود. پس از چهل شبانه روز نماینده گوهرشاد به محراب عبادت آمد تا مژده وصل را به او بدهد ولی متوجه شد كه حال او تغییر كرده و اثری از علاقه و عشق به گوهرشاد در او نیست، نماینده گوهرشاد به او گفت:
من از طرف خانم آمده‌ام. گفت: به خانم بگو من روز اول عاشق تو بودم ولی الآن دیگر عاشق تو نیستم بلكه
عاشق خدا شده‌ام.
راستی عجیب است، اثر نماز را ببینید كه با دل عاشق چه کرد.


عرفان اسلامی،‌ج5.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: دوشنبه 3 آبان 1389 12:17شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic