تارنمای اعضای نهاد مقام معظم رهبری در دانشکده کشاورزی و دامپزشکی شیراز

رونمایی و قیمت گذاری خودروی ملی دنا

یکشنبه 28 فروردین 1390 18:14

نویسنده : نهاد رهبری
ارسال شده در: علمی ، اخبار داغ !!! ، انقلاب اسلامی ،
از چهارمین خودروی ملی با نام دنا رونمایی شد و در دو رنج 14 تا 18 میلیون تومان برای نوع ELX و 18 تا 25 میلیون تومان برای نوع LX قیمت‌گذاری شد.


دنا بر روی پلت فرم سمند و در کلاس ابعادی D و در گونه LX و ELX تولید خواهد شد. نوع LX دنا با مشخصات پایه و در گروه خودروهای با رنج قیمتی

 18 تا 25 میلیون تومان و نوع ELX این خودرو به عنوان یک محصول لوکس در گروه خودروهای با رنج قیمتی 14 تا 18 میلیون تومان تولید و به بازار عرضه خواهد شد.


به گفته مصلح معاون مرکز تحقیقات ایران خودرو، دنا به‌تدریج جایگزین سمند خواهد شد و به این ترتیب برای صادرات 10 هزار دستگاه از این خودرو در بازارهای جهانی برنامه‌ریزی صورت گرفته است.

وی طول عمر دنا را 7 سال عنوان کرد و گفت: در این خودرو طراحی جدید بدنه، تزئینات داخلی و خارجی و ارتقای سیستم‌های پلت‌فرمی مدنظر بوده است.

مصلح با بیان اینکه تولید آزمایشی دنا از آذر امسال آغاز خواهد شد افزود: تولید تجاری این محصول از اسفندماه 90 شروع می‌شود.

وی با بیان اینکه دنا استانداردهای 55 گانه تولید خودرو را کسب می‌کند اظهار داشت: این خودرو در زمان 11.9 ثانیه شتاب صفر تا 100 را طی می‌کند و در زمان 18.41 ثانیه قادر به طی مسافت 400 متری است.

معاون مرکز تحقیقات ایران خودرو مصرف سوخت سیکل ترکیبی دنا را در 100 کیلومتر 7.4 لیتر اعلام کرد و گفت: این خودرو قابلیت کسب کردن استاندارد آلایندگی یورو 4 را داراست.

به گفته وی، دنا با گیربکس دستی عرضه خواهد شد و در حال حاضر برنامه‌ریزی برای توسعه این محصول با گیربکس اتوماتیک نیز در حال انجام است.

مصلح تصریح کرد: دنا از نظر قوای محرکه در 4 نوع تولید می‌شود که شامل LX با موتور EF7 بنزینی، ELX با موتور EF7 بنزینی، ELX با موتور توربوشارژ و LX با موتور EF7 گاز سوز است.

"دنا " به عنوان چهارمین خودروی ملی کشور بعد از سمند، تیبا و رانا توسط مهندسان ایرانی و بدون مشارکت خارجی ها طراحی شده است.

 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات