تارنمای اعضای نهاد مقام معظم رهبری در دانشکده کشاورزی و دامپزشکی شیراز

رهبر جوانان بهشت (تولد امام حسین علیه‏السلام )

سه شنبه 14 تیر 1390 07:21

نویسنده : نهاد رهبری
ارسال شده در: اخلاق ، ائمه ، جهان تشیع ، انقلاب اسلامی ،

میلاد امام حسین (ع)، امام سجاد (ع) و حضرت ابالفضل العباس (ع) مبارک

دومین کودک آسمانی
خانه فاطمه علیهاالسلام و علی علیه‏السلام خانه پاکی و صفا بود؛ خانه‏ای به لطافت رودها و به آبی آسمان‏ها. آن خانه در روزی مثل امروز، از شور و شادمانی پر شده بود. عطر دومین نوزاد آسمانی در خانه دختر پیامبر پیچیده بود. خداوند به امام حسن علیه‏السلام برادری هدیه داده بود که او را حسین نامیدند. همه و همه از این هدیه بزرگ خدا، شادمان بودند. سوم شعبان روز تولد سومین امام خوبی‏ها و مهربانی‏ها امام حسین علیه‏السلام بر همه شما مبارک باد.

ساکنان بهشت
امام حسین علیه‏السلام در بهترین خانه جهان به دنیا آمد؛ چون مادرش بهترین زن دنیا حضرت فاطمه زهرا علیهاالسلام بود، پدرش امام علی علیه‏السلام بود و پدر بزرگ او پیامبر بزرگ خدا، حضرت محمد صلی‏الله‏علیه‏و‏آله بود. با تولد امام حسین علیه‏السلام ، قلب پیامبر پر از نور و شادی شد. اهل خانه، حسین علیه‏السلام را در پارچه سفیدی پیچیدند و به نزد پیامبر بردند. پیامبر نوه عزیزش را در دست گرفت، درگوش راستش اذان و در گوش چپش اقامه گفت. پیامبر در مورد امام حسین علیه‏السلام می‏فرماید: «هر کس من و حسین علیه‏السلام را دوست بدارد، من او را دوست دارم، و هر کس که من او را دوست داشته باشم، خدا هم او را دوست دارد، و هر کس که خدا او را دوست داشته باشد، وارد بهشت می‏شود.»

بازی با پیامبر
حسن و حسین علیهم‏السلام هنوز کوچک بودند. بر پشت پیامبر سوار شدند و با او مشغول شتربازی شدند. پیامبر هم از بازی با نوه‏های عزیزش، لذت می‏برد. در آن لحظه‏ای که با آنها، گرم بازی بود فرمود: «بچه‏های من! بدانید بهترین شترها شتر شماست و شما هم بهترین کسانی هستید که‏سوار بر شتر می‏شوید.» آخرین پیامبر خدا بچه هایی را بر دوش خود سوار کرده بود که همه اهل بهشت به آنها افتخار می‏کنند.

مثل پیامبر، شجاع
زندگی امام حسین علیه‏السلام پر از شجاعت و دلیری است که از ذهن هیچ کس بیرون نمی‏رود. روزی پیامبر حضرت محمد صلی‏الله‏علیه‏و‏آله فرمودند: «حسین، شجاعت را از من به ارث برده است». همانطور که پیامبر هم مهربان بود و هم در جنگ‏های مختلف در مقابل دشمنان خدا جنگید، امام حسین علیه‏السلام هم آن قدر شجاعت نشان داد که همه آدم‏های روی زمین را به تعجب واداشت. او در کربلا، با یاران کم خود، با سپاه فراوان دشمن جنگید.

امام بخشنده
اُسامه پیرمردی ضعیف و بیمار بود که در شهر مدینه زندگی می‏کرد و روزهای آخر عمر را می‏گذراند. روزی دَرِ خانه اسامه به صدا درآمد و امام حسین علیه‏السلام وارد خانه اسامه شد. دل اسامه با دیدن حسین علیه‏السلام رنگ شادی گرفت. حسین علیه‏السلام کنار او نشست و از حال او سؤال کرد. اسامه گفت: «خدا را شکر می‏کنم؛ امّا دل نگران قرض خود هستم. با این فقر و بی پولی نمی‏دانم چطور قرض خود را بپردازم. می‏ترسم بمیرم در حالی که قرضم را نداده‏ام.» امام حسین علیه‏السلام گفت: «اسامه! اصلاً ناراحت نباش! من، خودم قرض تو را پرداخت می‏کنم و این پول را به صاحبش برمی گردانم.» چند روز بعد، امام حسین علیه‏السلام قرض اسامه را پرداخت کرد و اسامه با خیالی راحت چشم‏هایش را بست و از دنیا رفت.

فایده سلام کردن
امام حسین علیه‏السلام می‏فرمایند: «سلام کردن هفتاد ثواب دارد؛ شصت و نه ثواب برای کسی است که سلام می‏کند و یک ثواب برای کسی که جواب سلام را می‏دهد. » فائزه حواسش را خوب جمع می‏کند که همیشه زودتر از دوستانش سلام کند، تا شصت و نه ثواب را از دست ندهد و به دوستانش مهربانی کرده باشد؛ چون سلام کردن باعث دوستی و مهربانی می‏شود.

چراغ هدایت
امام حسین علیه‏السلام مثل چراغ، به ما نور و روشنایی می‏دهد و زندگی ما را روشن می‏کند. این سخن پیامبر مهربان مااست که می‏فرماید: «حسین، چراغ هدایت است.» ما باید خودمان را به این نور، نزدیک و نزدیک‏تر کنیم. تا با نور امام حسین حرکت کنیم و در راه درست قدم برداریم. یعنی امام حسین را دوست داشته باشیم، حرف‏های او را گوش کنیم و مثل او زندگی کنیم.

بخشش و بزرگی
مردی وارد شهر مدینه شد و از مردم پرسید: «چه کسی در میان شما از همه بخشش بیشتری دارد.» به او گفتند: «حسین پسر علی بن ابیطالب، از همه بخشنده‏تر است.» امام حسین علیه‏السلام در مسجد مشغول نماز و عبادت بود. مرد به مسجد آمد و چند بیت شعر برای امام حسین علیه‏السلام خواند و از سخاوت و بخشندگی او تعریف کرد. امام حسین علیه‏السلام بعد از این که نماز را تمام کرد، به خانه رفت و چهار هزار دینار سکه طلا در پارچه‏ای پیچید و به مرد داد. مرد غریبه پول‏ها را گرفت در حالی که این همه بخشش و بزرگواری امام حسین علیه‏السلام را در حق خودش، باور نمی‏کرد. اشک از چشمان مرد سرازیر شد و گفت: «به خدا راست است که شما فرزند پیامبر و بزرگ‏ترین انسان‏ها هستید.»

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی حوزه نت
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: شنبه 11 تیر 1390 11:23شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic