تبلیغات
معراج - مطالب مرداد 1389
تارنمای اعضای نهاد مقام معظم رهبری در دانشکده کشاورزی و دامپزشکی شیراز

بیست و ششم مرداد ماه!

سه شنبه 26 مرداد 1389 08:50

نویسنده : نهاد رهبری
ارسال شده در: انقلاب اسلامی ، دفاع مقدس ،

 

 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 26 مرداد 1389 23:28

مشکل یا امتحان؟!

دوشنبه 18 مرداد 1389 01:12

نویسنده : نهاد رهبری

در زمان ها ی گذشته ، پادشاهی تخته سنگ را در وسط جاده قرار داد و برای این كه عكس العمل مردم را ببیند خودش را در جایی مخفی كرد. بعضی از بازرگانان و ندیمان ثروتمند پادشاه بی تفاوت از  كنار تخته سنگ می گذشتند. بسیاری هم غرولند می كردند كه این چه شهری است كه نظم ندارد . حاكم این شهر عجب مرد بی عرضه ای است و ... با وجود این هیچ كس تخته سنگ را از وسط بر نمی داشت . نزدیك غروب، یك روستایی كه پشتش بار میوه و سبزیجات بود ، نزدیك سنگ شد.  بارهایش را زمین گذاشت و با هر زحمتی بود تخته سنگ را از وسط جاده برداشت و آن را كناری قرار داد. ناگهان كیسه ای را دید كه زیر تخته سنگ قرار داده شده بود ، كیسه را باز كرد و داخل آن سكه های طلا و یك یادداشت پیدا كرد. پادشاه در ان یادداشت نوشته بود :

" هر سد و مانعی می تواند یك شانس برای تغییر زندگی انسان باشد"
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -

رجعت ، واقعیت یا...

شنبه 2 مرداد 1389 10:43

نویسنده : نهاد رهبری
ارسال شده در: جهان تشیع ،
علت رجعت

 

شبهه:

 چگونه مهدى منتظر در آخر الزمان مى تواند مردگان را زنده كند، و مؤمنین را عزیز بدارد و فاسقین را عذاب نماید؟ و اصولا آیا اعتقاد به رجعت پشتوانه علمى دارد در حالیكه جزء اعتقادات مسلمین نمى باشد، چرا كه عقلا ممكن نیست و دلیل بر آن نداریم.

جواب اجمالى:

زنده كردن مردگان، در حقیقت كار خداوند است، كه گاهى به بعضى از بندگان صالحش همچون حضرت عیسى  علیه السلام  و امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف  این اذن را مى دهد بعضى از انسانها را بتوانند زنده كنند و این زنده كردن فقط با اذن الهى امكان پذیر است.
و رجعت هم به معناى زنده شدن بعضى انسانها در دنیا، در موقع ظهور امام زمان عج ، از روایات و بعضى آیات استفاده مى شود، و طبق سخنان پیامبر اكرم صلی الله علیه وآله  این امر در امت اسلامى نیز همانند امتهاى گذشته به وقوع خواهد پیوست.
مساله رجعت ارتباطى با زنده كردن مردگان توسط امام زمان عج  ندارد و شیعیان زنده كردن اموات را به خداوند نسبت مى دهند نه به امام زمان عج

جواب تفصیلى:در ادامه مطلب


ادامه مطلب

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: جمعه 5 شهریور 1389 03:27